Общинска избирателна комисия Белене


РЕШЕНИЕ
№ 96-МИ
Белене, 28.10.2019

ОТНОСНО: Решение № 96 на ОИК за избиране на общински съветници

Брой мандати за общински съветници

 

  Тринадесет                                                              13

                             с думи                                                                 с цифри

 

 

Днес, 28.10.2019 г., в 06:30 ч. Общинската избирателна комисия на основание чл. 453 и 454 от Изборния кодекс и въз основа на получените данни от протоколите на СИК

 

Р Е Ш И :

 

  1. Общинската избирателна квота е: Двеста шейсет и четири 264 гласове.

(с думи)                               (с цифри)

 

ІІ. Избрани за общински съветници независими кандидати:

 

Имена на общински съветници

БРОЙ ГЛАСОВЕ

      с думи                                   с цифри

Олег Петров Йорданов

     Триста и десет                 310

 

ІІІ. Брой мандати, които се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота:

                Дванадесет                                                                   12

                                      (с думи)                                            (с цифри)

 

  1. IV. Мандатите за общинските съветници по т. III се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота, както следва:

 

№ в бюле-тината

 

Наименование на партията, коалицията или местната коалиция

 

БРОЙ МАНДАТИ

     с думи                        с цифри

56

БСП за БЪЛГАРИЯ

  пет                              5

69

Местна коалиция ГЕРБ /БЗНС, ВМРО, НФСБ/

  седем                          7

 

  1. V.Обявява разпределението на заявените предпочитания (преференции) за отделните кандидати по кандидатски листи на партиите, коалициите и местните коалиции, получили мандати, и подрежда кандидатите, както следва:

 

№ в бюле-тината

Наименование на партията, коалицията или местната коалиция

№ в под-режда-нето

Собствено, бащино и фамилно име на кандидата в листата

№ на списък

Брой

предпо-читания

14

ПП АБВ /Алтернатива за българско възраждане/

1

Красимир Франчешков Грунчев

А

68

 

2

Божидар Радославов Николаев

А

28

 

3

Красимира Петрова Петрова

А

17

 

4

Георги Маринов Кирицов

А

15

 

5

Юлия Колева Фичева

А

11

6

Радослав Петров Ръжгев

Б

6

7

Цветанка Парашкевова Минкова

Б

8

48

ВЪЗРАЖДАНЕ

1

Красимир Петков Тодоров

А

73

2

Стилиян Величков Лоринков

А

23

3

Стефка Иванова Иванова

А

22

4

Бистра Антонова Нецова

А

22

5

Стела Ганчева Стефанова-Макавеева

А

16

6

Павлина Иванова Иванова

А

16

7

Николай Любенов Лоринков

Б

8

8

Елза Георгиева Гъдуларова

Б

8

9

Десислава Огнянова Тодорова

Б

2

10

Светослав Венциславов Йоргов

Б

14

11

Мирослав Йосифов Панов

Б

7

12

Николай Димитров Димитров

Б

4

13

Илиян Пасков Митев

Б

4

49

Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“

1

Иван Кирилов Радулов

А

33

2

Емил Любомиров Несторов

Б

1

51

ВОЛЯ

1

Анелия Александрова Радославова

А

19

2

Миглена Петрова Кръстева

Б

1

56

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

Момчил Недялков Спасов

А

491

2

Румен Силвестров Арабаджиев

А

76

3

Петър Илиев Дулев

Б

55

4

Калоян Петров Прокопиев

Б

69

5

Камелия Александрова Веселинова

Б

37

6

Деница Димитрова Иванова

Б

58

7

Венцислав Стефанов Стойков

Б

30

8

Павлина Николаева Михайлова

Б

29

9

Момчил Линков Линов

Б

54

10

Ива Георгиева Славчева

Б

37

11

Катя Стефанова Иванова

Б

28

12

Шембахар Селейдинова Ибрамова

Б

21

13

Емил Веселинов Евлогиев

Б

28

68

Местна коалиция ОБЕДИНЕНИ

ЗЕМЕДЕЛЦИ (ПП ОБЕДИНЕНИ

ЗЕМЕДЕЛЦИ и ПП Съюз на

демократичните сили)

1

Емил Петров Михайлов

А

147

2

Йосиф Николаев Бонов

А

30

3

Иво Райчев Кондров

А

24

4

Митко Франчешков Рупов

А

18

5

Петър Върбанов Иванов

Б

7

69

Местна коалиция ГЕРБ (БЗНС, ВМРО,

НФСБ)

1

Веско Петков Манолов

А

151

2

Малина Златкова Ешекова

А

124

3

Валери Здравков Босилков

А

104

4

Бистра Ангелова Павловска

Б

85

5

Петър Иванов Ангелов

Б

46

6

Николай Йосифов Арабаджиев

Б

74

7

Веселка Петрова Врайкова

Б

35

8

Иван Цветанов Динов

Б

40

9

Даниел Иванов Тонев

Б

79

10

Мирослав Златков Братанов

Б

86

11

Красимир Борисов Кирилов

Б

46

12

Марио Блажев Дончев

Б

91

 

 

 

(Броят на действителните бюлетини за партията/коалицията/местната коалиция, в които няма отбелязано предпочитание (преференция) или има отбелязано повече от едно предпочитание (преференция), се прибавя към предпочитанията (преференциите) за кандидата на първо място в листата съгласно чл. 437, ал. 5 ИК.

 

  1. VI. Обявява имената на избраните общински съветници по партии, коалиции и местни коалиции, както следва:

№ по ред

Имена на общинските съветници

Коалиция/местна коалиция/независим

ЕГН/ЛН

1

Бистра Ангелова Павловска

Местна коалиция ГЕРБ (БЗНС, ВМРО, НФСБ)

**********

2

Валери Здравков Босилков

Местна коалиция ГЕРБ (БЗНС, ВМРО, НФСБ)

**********

3

Веселка Петрова Врайкова

Местна коалиция ГЕРБ (БЗНС, ВМРО, НФСБ)

**********

4

Веско Петков Манолов

Местна коалиция ГЕРБ (БЗНС, ВМРО, НФСБ)

**********

5

Калоян Петров Прокопиев

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

**********

6

Камелия Александрова Веселинова

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

**********

7

Малина Златкова Ешекова

Местна коалиция ГЕРБ (БЗНС, ВМРО, НФСБ)

**********

8

Момчил Недялков Спасов

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

**********

9

Николай Йосифов Арабаджиев

Местна коалиция ГЕРБ (БЗНС, ВМРО, НФСБ)

**********

10

Олег Петров Йорданов

независим

**********

11

Петър Иванов Ангелов

Местна коалиция ГЕРБ (БЗНС, ВМРО, НФСБ)

**********

12

Петър Илиев Дулев

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

**********

13

Румен Силвестров Арабаджиев

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

**********

 

 

 

(Имената на избраните общински съветници се подреждат по азбучен ред.)

 

Спорове и възражения на членовете на комисията по взетите решения:

..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Член на комисията, който не е съгласен с отразеното в решението го подписва с особено мнение, което се прилага към решението и става неразделна част от него.

 

ПОДПИСИ НА ЧЛЕНОВЕТЕ НА ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ВАЛЯ МАРИНОВА ВЪЛКОВА

ЗАМ.-ПРЕДСЕДАТЕЛ:

                            Яна Илиева Илиева

ЗАМ.-ПРЕДСЕДАТЕЛ:

                            Петър Георгиев Добрев

СЕКРЕТАР:

                      Галина Пламенова Йосифова

ЧЛЕНОВЕ:

1.

Лидия Димитрова Иванова

 

2.

Пенчо Калев Петров

 

3.

Елка Парашкевова Илиева

 

4.

Мария Иванова Спасова

 

5.

Еленка Димитрова Маринова

 

6.

Ивелина Александрова Шопова

 

7.

Цветанка Горанова Цветанова

 

8.

Анета Иванова Врайкова

 

9.

Антон Александров Везиров

 

       

 

 

 

Решението подлежи на обжалване в 7 – дневен срок пред Административен съд Плевен.

Председател: Валя Маринова Вълкова

Секретар: Галина Пламенова Йосифова

* Публикувано на 28.10.2019 в 17:50 часа

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031 

Решения

  • № 111-МИ / 26.11.2019

    относно: Обявяване за общински съветник следващия в листата кандидат на Местна коалиция ГЕРБ (БЗНС, ВМРО,НФСБ).

  • № 110-МИ / 26.11.2019

    относно: Прекратяване предсрочно пълномощията на общинския съветник Петър Иванов Ангелов от Местна коалиция ГЕРБ (БЗНС, ВМРО,НФСБ).

  • № 109-МИ / 05.11.2019

    относно: Обявяване за общински съветник, следващият в листата кандидат на местна коалиция ГЕРБ/БЗНС, ВМРО, НФСБ/.

всички решения